KONST / Litografier / Färgserigrafi 13824116
nr 1382 4116
Robert Rahway Zakanitch
(f. 1935), USA
Färgserigrafi, "Old World Series". Signerad, numrerad 12/49, daterad 1979. Oramat löst blad. Bladets mått: 76x127 cm
Robert Rahway Zakanitch, amerikansk bildkonstnär född 1935.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 mars 2021
kl 20:40:42
26/2 22:00:51
1/3 19:12:57
Robert Rahway Zakanitch
Läs mer om Robert Rahway Zakanitch